приказни од булеварот

 • објавено од

  Ја знам што ќе се случи на 31.12.2014 година некаде околу 23.59…Масите ќе се качат на маси, копиљаците ќе рокаат петарди, оние среќниците нешто ќе галат, пијаниците ќе имаат као нов повод да се натрескаат, медицинските сестри ќе ја плукаат ноќната смена и сите џивџани шо се затруле од алкохол, на плоштад ќе трешти некој Рок ритам измешан со блех оркестар од карши(за инат на комуњарите), некој ќе пенетрира у женска вагина за да му тргне годината, некој ќе гледа Новогодишна програма на телевизија и ќе гмечи сарми, руски салати, мисирки, кокошки, разни вина и наркотици. Повече…

 • објавено од

  Кој е од онаа вунтраста генерација, шо ги има живеено златните времиња на правиот скопски мангуплук? Мотање риби, мотање гидан на Застава 101, руки намачкани со уље, дремење у гаража со комбинезон и пиење пиво додека на транзистор иде некој хит од Меморија или Леб и Сол? Кој ги памти искачањата у Метропол и МНТ кога населбите од Скопје држеа ред кој каде ќе излага? Имаше цури, немаше секс. Имаше цицки и многу отечени муда. Накај дома си идевме суви као барут али со пуно срце возбуда дека сме чепнале цице или газе. Немаше пердашење као денес иако мангуплукот беше оригинален а многу евтин. Повече…

 • објавено од

  Порано коа ја бев средношколец асална пичка немаше ни за лек. Голема цицка беше фактор за промена на клима. Цицлести беа само оние заоблените во стомаците кои имаа струк ко да имаат гума за пливање околу половината. Повече…

 • објавено од

    Абе се накомија курветини у градов чоек да може да ги користи као ладно оружје у тепачка. Едно две, маање со курва у глаа. Курвиве веќе не играат криенка. Ним одамна им претече млекото и им изгоре пичето. Ради нив асалниве девојки не можат да се омужат. Па како да се омужат кога дрољиве уништија се што е кур у градов ? Ради нив и асалните девојки ќе станат фукари чунки конкуренцијата убија.

   Ако не си у тренд има да ги скењаат као јагниња за Велигден. Мора да станат вучици, т.е курождерки. Лична карта на овој скапан и пропаднат град во кој најголем квалитет на луѓе има кога у градот нема луѓе. Продолжени викенди, летна сезона и слично. Празни улици и асфалт и по некој лингур кастриран кој њушка у контејнерите и околните канти. Сељанките одамна стануваат гратски дами а правите гратски дами полека исчезнуваат.

  Курвите | prikazni od bulevarot biserko biserko | приказни од булеварот курви Бисерко криејшн Featured

  Курвичките се издресирани од неиживеаните и богати крмаци да им се оди по гзот и се везден да им се удоволува. Ако решат да се ебат ќе се ебат, ако не ќе изиграваат маченички од Света Гора. Они се невини, фини и срамежливи. Курвата не знае шо бара на задно седниште у кола, тоа и се дешава по први пут у живот. Да и понудиш хотел ќе се понижи а у кола ќе го изеде као поп сарма. Ќе се бламира како она немала сретнато таков чоек у животот, како имала чувство дека цел живот го познава типот а уствари тоа е клише слушнато стотици пати маму им ебам курвинска. Не знаат да бидат бар оригинални пред да го примат. Како да бидат? Изворни сељанки полни со комплекси и дресирани од неиживеани ропаци кои дркале кур се до доцна адолесценција и случајно животот ги дотепал да бидат у позиција за која не се предодредени.

  Лингури со сина крв! Дркаџии… Цуцките гајле си немаат… Со тек на време од цуци и маци еволуираат у фукари набилдани со ступидни манири со кои ловат богати дегенерици на кои Господ по грешка им дал кур меѓу нозе. Да им даел пичка ќе биле покорисни за општеството. Вака нити ебат ниту може чоек да ги ебе… Ги ебат дрољи, скапани торби со сперма кои го брукаат и понижаваат мушкиот род. Ради таквите имбецили смрдливе не праат здраво ако не им набациш на астал тацна со намештај за оплакнување на грлото со кое гаргарат сперма у субота навечер.

  Инаку преку недела си се супер они. Одат на лифтинзи, на пилатес, вадат црно од испод нокти, смрдливо од пупак, кењаат на шоља и гомното подеднакво им смрди као и на нас мажите…А да, џогираат и покрај Вардар у проѕирни хеланки два броја помали за да може да им дојдат до израз квалитетите. Идат на кафе покрај кеј со цвикери преку целата напудрена фаца, имаат истренирано тело кое емитира преголема интелигенција се додека со нив не поврзеш два реда муабет. Шом им ја чуеш филозофијата ќе ти дојде да им се исповратиш у тоа гипсираните фаци, да извадиш мрсул од носот и да им го залепиш на чело, да им ја потегнеш тангата нагоре и да ги зажуља пичката,да им стегнеш ластик со кур по чело и да им опнеш клоца да ги однесе Вардар сосе сите фекалии…

  Ма они би го загадиле и онака загадениот Вардар. Муљот, тињата и фекалните води се природа. Ова е вештачко и токсично ѓубре ради кое Скопје стана град ранг на Чермобил. Градот е окупиран од неморал. Наталитетот опаѓа а ебењето се распламтува. Многу сперма се расфрла по околу за џабе.

  Дел од неа завршува као козметички препарат или као еликсир за подмладуење. Така се лажат и младите и старите курви. А годините си врват и попуштаат и нервите и вагиналните мускули. Веќе ни за мочање не им држи мамето да им го ебам курвинско. Дете да им дадеш да чуваат од раце ќе им падне, кур да им дадеш ќе го одгледаат и пораснат. Хуманистки проклети. За чаша вода би умрел чоек на нив да се ослони но за пичка никогаш….

  Умреа оние прикаски дека некад било доживљај за цицка да ја фатиш. Денес доживљај нема. Се е достапно и отворено. Као драгстор шо работи по 24 часа на ден каде се можеш да видиш од излог. Хемијата умира пред налетот на физиката. Предизвик нема а и не треба да има затоа што пенетрацијата у овој скапан град повеќе не е предизвик. Предизвик е чоек да најде чоек и асална девојка која ќе те гледа како човек а не како курац или пластична картица за порамнување за сметки. Ако некој знае таква нека се јави…Имам едно фино другарче за неа….

 • објавено од

  Вечерва сум пијан…но сепак потентен,
  за разговор со тебе, многу компетентен,
  се едно ми е срце,дали вечерва ќе те пробам, Повече…

 • објавено од

  И после како да не им замерам на оние сељанкине од провинција? Дигаат ноги и се пердашат за едно преселување во смрденото Скопје. Онаа наша затуцана и промашена манекеница би се нагузила али само доколу Субрата сака да ја зима у Индија. Повече…

 • објавено од

  Марш у пизду материну! Ова не….А како беше? За шо ли беа задњиве маршеви? Не бе не ми се веруе, ја као гратско дете навикнат да се шлаам по биртии у центар, бев изненаѓен и увреѓен кога видов лисица на предно лево тркало на моето ауто. Оу..кој курац..тоа да ти било зоната на општина Центар. Повече…

 • објавено од

  Деновиве во државава топ тема е дали повторно ќе се врати задолжителното служење војска. Се усраа лигушиве од 3 месечно стануење у 5 сабајле. Повече…

 • објавено од

  Сеуште во уставот не е влезена категоријата за задолжително онадење со брачниот другар. Нимфоманките од Америка знаат на судот да му се пожалат дека сакаат развод поради недостаток на секс добиен од брачниот другар. Повече…

 • објавено од

  Лош ден, лоша проценка на моите можности,
  паднав на акробатски способности,
  заринкав со носот, осетив ѕвек,

  пoсакав со aлатот да направам склек….. Повече…